Táto webová stránka používa cookies na poskytovanie služieb a meranie anonymnej návštevnosti. Ďalšie informácie
Táto správa sa vám pravdepodobne zobrazuje, lebo používate starú verziu prehliadača Internet Explorer. Použite prosím verziu 9 a vyššie. Prípadne iný prehliadač (Firefox, Chrome, Opera). Ďakujeme za pochopenie.

Diskusia: Reprezentácia so všetkými oporami

9.2.2021 20:00 TASR

Všetky kľúčové opory figurujú v nominácii trénera slovenskej mužskej basketbalovej reprezentácie Žana Tabaka na záverečné súboje v rámci B-skupiny predkvalifikácie MS 2023. Slovákov čakajú v rámci "bubliny" v kosovskej Prištine dve stretnutia - proti Islandu (štvrtok 18. februára o 16.00 h) a domácej reprezentácii (sobota 20. februára o 19.00 h).


Kouč Tabak zverejnil menoslov 12 hráčov a troch náhradníkov, sú v ňom aj piliere doterajšieho priebehu predkvalifikácie Mário Ihring, Šimon Krajčovič či Vladimír Brodziansky. Premiérové minúty by si mohol zaknihovať Matej Majerčák (BC Prievidza). Po zranení si reprezentačný dres opäť oblečie skúsený Stanislav Baldovský (Iskra Svit). Podľa očakávania chýba v nominácii naturalizovaný Američan Andre Jones, ktorý už chýbal aj v novembrových zápasoch v Bratislave.
Medzinárodná basketbalová federácia (FIBA) už dávnejšie rozhodla, že februárové asociačné termíny pre kvalifikačné a predkvalifikačné zápasy sa uskutočnia v tzv. "bubline". Tento formát sa vzhľadom na bezpečnosť hráčov, trénerov a činovníkov osvedčil, v novembri sa vyskytli iba ojedinelé pozitívne prípady na koronavírus. Dejiskom B-skupiny bude Palác mládeže a športu v Prištine. FIBA rozhodla o organizátoroch "bublín" na základe toho, kto mal vo februári hrať najviac zápasov doma.
Po štyroch dueloch sú Slováci na druhom mieste s bilanciou dvoch výhier (73:65 nad Luxemburskom a 91:67 nad Kosovom) a dvoch prehier (74:83 s Islandom a 73:77 s Luxemburskom). Zo skupiny postúpia do ďalšieho kola tímy na prvých dvoch miestach. Druhé kolo predkvalifikácie MS 2023 sa bude hrať v auguste 2021 (11., 14., 18., 21., 25. a 28. augusta).

Nominácia Slovenska na stretnutia predkvalifikácie MS 2023 proti Islandu a Kosovu:
hráči:
Šimon Krajčovič, David Abrhám, Viktor Juríček (všetci Patrioti Levice), Jaroslav Musil, Richard Körner, Michael Fusek (všetci Inter Bratislava), Róbert Rožánek (BKM Lučenec), Matej Majerčák (BC Prievidza), Mário Ihring (Spišskí Rytieri), Stanislav Baldovský (BK Iskra Svit), Vladimír Brodziansky (Joventut Badalona/Šp.), Tomáš Pavelka (Valencia Basket/Šp.)
náhradníci: Timotej Malovec (Inter Bratislava), Boris Bojanovský (Patrioti Levice), Marcel Bátovský (USK Praha/ČR)
realizačný tím: Žan Tabak – hlavný tréner, Michal Madzin – asistent trénera, Alberto Blanco Vila - asistent trénera, Jakub Chudý – kondičný tréner, Juraj Sluka – fyzioterapeut, Richard Demovič – lekár, Miroslav Páleník – vedúci družstva

      predkvalifikácia MS mužov 2023 - B-skupina /Priština-Kosovo/:
      štvrtok 18. februára:
      16.00 h: SLOVENSKO - Island
      19.00 h: Kosovo - Luxembursko
      sobota 20. februára:
      16.00 h: Luxembursko - Island
      19.00 h: Kosovo - SLOVENSKO

      tabuľka B-skupiny:
      1. Island      4 3 1 337:292 6
      2. SLOVENSKO   4 2 2 311:292 6
      3. Kosovo      4 2 2 293:335 6
      4. Luxembursko 4 1 3 298:320 5

Pridaj sa k fanúšikom na facebooku a dostávaj vždy horúce správy priamo spod košov!!!

Rubrika: Slovensko


Ak chcete diskutovať, musíte sa prihlásiť.


Por.DružstvoZápasyVýhryPrehrySkóreBody
1 BC Prievidza 32 26 6 2833:2217 58
2 BK Inter Bratislava 31 24 7 2871:2337 55
3 BK Levickí Patrioti 32 23 9 2594:2366 55
4 MBK Rieker Com Therm KN 31 23 8 2684:2290 54
5 KB TU Košice 32 21 11 2661:2263 53
6 Iskra Svit 32 10 22 2334:2471 42
7 VŠEMvs Karlovka Bratislava 32 9 23 2316:2599 41
8 MBK SPU Nitra 32 7 25 2147:2780 39
9 BK 04 AC LB SNV 32 0 32 1945:3062 32

Warning: Use of undefined constant display_odohrane_zapasy - assumed 'display_odohrane_zapasy' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/sportportal.sk/htdocs/data/modules/odohrate_zapasy/init.php on line 12

Posledné zápasy

27. Február 2016

Spišská n. Ves flag 6 64:87 flag 2 Komárno
Prievidza flag 1 77:59 flag 3 Nitra
Levice flag 7 71:80 flag 4 Iskra Svit
Karlovka BA flag 10 81:98 flag 9 Inter BA

20. Február 2016

Inter BA flag 9 78:87 flag 7 Levice

Najbližšie zápasy

Hrajte s nami tipovačku >>


Warning: Use of undefined constant display_odohrane_zapasy - assumed 'display_odohrane_zapasy' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/sportportal.sk/htdocs/data/modules/odohrate_zapasy/init.php on line 12

Posledné zápasy

Ešte sa nehrali žiadne zápasy

Najbližšie zápasy

Hrajte s nami tipovačku >>

1.UBI Graz86214
2.Flying Foxes SVS Post66012
3.Basket Flames Wien73410
4.BKŽ Levice73410
5.BK Petržalka7259
6.Duchess Klosterneuburg6339
7.BC Vienna 875328
8.BK ZŠ Zvolen6157
9.Soproni Darazsak akadémia4135
Aktualizované: 14.10.2020 09:46

Warning: Use of undefined constant display_odohrane_zapasy - assumed 'display_odohrane_zapasy' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/sportportal.sk/htdocs/data/modules/odohrate_zapasy/init.php on line 12

Posledné zápasy

28. September 2014

Soproni flag 7011 111:65 flag 7019 Zvolen
Levice flag 7017 41:74 flag 7018 Petrzalka

27. September 2014

Zvolen flag 7019 66:60 flag 7018 Petrzalka

Najbližšie zápasy

Hrajte s nami tipovačku >>

VÝCHOD
1.Academic ŽU Žilina88016
2.BKM Svit86214
3.BK Esprit Košice86214
4.BK 04 AC LB SNV85313
5.MBK Liptovský Mikuláš85313
6.1.BK Michalovce83511
7.BK ŠPD Rožňava82610
8.BK MŠK Kežmarok8179
9.1.BK Humenné8088
ZÁPAD
1.Baník Cigeľ Prievidza55010
2.IMC Slovakia P.Bystrica5419
3.MBK Victoria Žilina5328
4.MBK Karlovka Bratislava5328
5.ŠKP Banská Bystrica5237
6.BK Inter Bratislava5146
7.BK Pezinok6066
Aktualizované: 14.10.2020 09:46
VÝCHOD
1.TYDAM UPJŠ Košice66012
2.CBK Košice5419
3.BK ŠKP 08 B.Bystrica J5328
4.BAM Poprad4317
5.ŠŠK Union Press Košice6157
6.BK EILAT PU Prešov5146
7.BDZ ŠK UMB B.Bystrica5055
ZÁPAD
1.BK Slovan Bratislava B66012
2.MBK A.Dubčeka BA66012
3.HK Filozof Bratislava64210
4.MBK Stará Turá6339
5.BKM Junior UKF Nitra6248
6.BK AŠK Slávia Trnava6248
7.BTK BASKETBAL Pezinok6157
8.BK Lokomotíva Sereď6066
Aktualizované: 14.10.2020 09:46
VÝCHOD
1.MBK Victoria Žilina A66012
2.BKM Svit66012
3.BK 04 AC LB SNV64210
4.ŠKP Banská Bystrica6339
5.BK Esprit Košice6248
6.MBK Victoria Žilina B6248
7.BK KINGS Bardejov6157
8.ŠBK Handlová6066
ZÁPAD
1.Baník Cigeľ Prievidza77014
2.IMC Slovakia P.Bystrica75212
3.BK Inter Bratislava75212
4.ŠBK Junior Levice64210
5.MBK Karlovka Bratislava73410
6.BK Klokani Komárno6339
7.BKM SPU Nitra6157
8.B.S.C Bratislava A6157
9.B.S.C Bratislava B6066
Aktualizované: 14.10.2020 09:46
VÝCHOD
1.BAM Poprad A4408
2.Young Angels Košice4317
3.CBK Košice3306
4.BKM Bardejov4226
5.MBK Ružomberok3215
6.BAM Poprad B4135
7.ŠKBD SNV4135
8.BK ŠKP 08 B.Bystrica3124
9.ŽBK Rožňava3124
10.BK SOŠŽ Cassovia KE4044
ZÁPAD
1.BKM Junior UKF Nitra4317
2.ŠBK Šamorín3306
3.BKŽ Levice3306
4.BKM Piešťany4226
5.MBK Stará Turá4226
6.BK Slovan Bratislava2113
7.BK ZŠ Zvolen3033
8.BK Lokomotíva Sereď3033
9.BaO Strojár Malacky2022
Aktualizované: 14.10.2020 09:46
1.BK Prostějov1410424
2.BK Pardubice1311224
3.BK Děčín1310323
4.Basketball Svitavy147721
5.BK Lions J. Hradec146820
6.BK Opava127519
7.BK NH Ostrava134917
8.BK Ústí nad Labem125717
9.USK Praha114715
10.BC Kolín123915
11.Basketball Brno1321115
12.ČEZ Basketball Nymburk5419
Aktualizované: 14.10.2020 09:46
VÝCHODNÁ KONFERENCIA
AtlanticWL
Toronto182
Brooklyn845
Boston35
New York38
Philadelphia09
CentralWL
Chicago373
Cleveland453
Milwaukee655
Indiana47
Detroit37
SoutheastWL
Washington272
Atlanta554
Miami755
Charlotte46
Orlando47
Aktualizované: 14.10.2020 09:47
ZÁPADNÁ KONFERENCIA
NorthwestWL
Portland473
Utah47
Oklahoma City38
Denver27
Minnesota27
PacificWL
Golden State382
L.A. Clippers653
Sacramento864
Phoenix55
L.A. Lakers19
SouthwestWL
Memphis191
Houston291
Dallas573
New Orleans753
San Antonio54
Aktualizované: 14.10.2020 09:46
basket-live logo

Facebook Basket-Live

Offensive výrobca dresov, oblečenia a suvenírov
banner bp reklama